środa, 8 sierpnia 2012

Tunele i szklarnie w eleganckich aranżacjach ogrodowych

Tunel ogrodowy zwany też tunelem foliowym jest bardzo praktyczną konstrukcja, która znajduje swoje miejsce w wielu pięknych ogrodach oraz działkach posiadających bardzo duże walory estetyczne i dekoracyjne. Wbrew pozorom tunele przeznaczone do ogrodu są konstrukcjami bardzo ładnymi, które potrafią umiejętnie wydobyć wiele walorów aranżacyjnych.

W ofertach handlowych można znaleźć szklarnie i tunele wykonane z folii, które cechują się bardzo efektownym wyglądem. Nowoczesne modele tych konstrukcji w niczym nie przypominają modeli starodawnych, które szpeciły całą powierzchnie działki. Współczesne konstrukcje są wykonane z bardzo trwałych materiałów, które efektownie komponują się w każdym eleganckim i nowoczesnym miejscu. Dzięki temu każdy nowoczesny tunel foliowy i każda nowoczesna szklarnia, to produkty, których nie trzeba się wstydzić ani ukrywać w najmniej widocznych zakamarkach działki czy aranżacji ogrodowej.

Jeśli zdecydujemy się na zakup szklarni czy tunelu foliowego, powinniśmy wiedzieć, że w ofertach sklepowych można znaleźć bardzo wiele różnorodnych modeli tych konstrukcji. Przeważnie wszystkie elementy są łatwe do przewiezienia oraz do późniejszego montażu. Podczas wyboru warto sugerować się nie tylko wyglądem i wielkością, ale także walorami użytkowymi. W ofertach handlowych pełno jest szklarni wyposażonych w szklane ściany oraz w ściany wykonane z folii. Szklarnie wykonane ze szkła są rozwiązaniami mniej trwałymi, ponieważ ich poszczególne ścianki mogą szybko się zniszczyć a szkło może szybko pękać. Ponadto taka szklarnia jest rozwiązaniem bardziej kosztownym, trudnym w montażu i w późniejszym demontażu. Tymczasem szklarnie foliowe są o wiele tańsze niż ich szklane odpowiedniki. Ich dużą zaletą jest trwałość i bardzo duża łatwość ewentualnej naprawy. Folia jest produktem tanim, dlatego naprawa jest bardzo ekonomiczna i prosta. Ponadto szklarnie i tunele wykonane z folii są produktami, które łatwo można przenosić w różne miejsca a w razie potrzeby szybko zdemontować bez uszkadzania poszczególnych elementów konstrukcyjnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz